Planning, Governance and Compliance

Ms Kirstin Baker CBE

Member elected by Council (first appointed: 1 August 2014, re-appointed for second term from 1 August 2017 to 31 July 2020) and appointed Vice-Chair (Finance) on Council from 1 August 2016.

 

Member of the following committee:
Enterprise Panel
Finance and Investments Committee (Chair)
Nominations Committee (Ex-Officio)
Remuneration Committee (Ex-Officio)